Studie výzkumného think-tanku Pew Research z února 2017 ukazuje značnou skepsi Evropanů vůči otázce kulturní diverzity. V Austrálii a USA, kde muslimská menšina tvoří méně než 1% obyvatel, se výraznější část populace kloní k názoru, že muslimové jsou ochotni akceptovat zvyky dané země (43% v USA a 42% v Austrálii). V obou státech také výrazná část populace zastává názor, že etnická a kulturní diverzita je prospěšná (56% v USA a 49% v Austrálii). Naopak v evropských zemích převažuje odlišný názor. Ve zkoumaných deseti státech Evropy, které ostatně na rozdíl od Austrálie a USA nevznikly na základě přistěhovalectví, se 58% populace domnívá, že muslimové nechtějí přijmout zvyky a tradice daného státu, přičemž 34% Evropanů zastává názor, že kulturní diverzita zhoršuje situaci v jejich domovském státě. Opačný názor, tedy že je kulturní diverzita prospěšná, zastává pouze 22% Evropanů. Evropany (77%), Australany (69%) a Američany (70%) nicméně spojuje přesvědčení, že pro národní identitu je klíčové osvojení jazyka, přibližně polovina populace ve všech zkoumaných regionech považuje za důležité rovněž převzetí kulturních tradic a zvyků.
Socialistická dělnická strana (PSOE) premiéra Pedra Sáncheze utrpěla v komunálních a regionálních volbách ve Španělsku těžké ztráty a konzervativní Lidová strana (PP) ovládla řadu klíčových...
Málokdo si bohužel uvědomuje, že kulturní diverzita je něco co nemusí být nikterak příejmná záležistost, ale nedá se nic dělat, ale pokrok je potřeba dělat pomocí vjemů a ty holt jsou i takovéto…