Dne 25. února Občanský institut uspořádal u příležitosti 60. výročí komunistického puče v ČSR besedu na téma Proč došlo k nástupu komunismu u nás tak snadno? V besedě vystoupili Pavel Bratinka (předseda Správní rady OI), filosof Daniel Kroupa (Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem), historik Michal Pehr (Masarykův ústav AV), Jiří Ješ (pamětník a publicista), Roman Joch (ředitel OI) a Radko Kubičko (redaktor ČRo 6). Besedu moderoval publicista Petr Marek a nahrával Český rozhlas 6, který ji potom postupně na svých vlnách odvysílal.
Roman Joch v únoru zahájil kurs „Politické ideologie“ na VŠE v Praze. Dne 12. února komentoval americké primárky v Dobrém ránu ČT. Den poté se ve vysílání ČT 24 vyjádřil k omluvě australské vlády domorodcům. 19. února se účastnil natáčení diskusního pořadu ČT „Politické spektrum“ na téma pravice v Evropě. 24. února se v pořadu „168 hodin“ na ČT vyjádřil k předání moci na Kubě R. Castrovi. Tentýž den odpoledne promluvil na manifestaci na Staroměstském náměstí v Praze k 60. výročí komunistického puče v ČSR. Den poté Občanský institut pořádal na dané téma panelovou besedu, kterou natáčel a později odvysílal ČRo 6.
Matyáš Zrno pomáhal s přípravou únorových akcí OI a s plánováním na další období. Kromě toho široce komentoval nezávislost Kosova – v Radiožurnálu 14. a 15. února, v České televizi 17. února, v deníku E15 18. a 19. února, znovu v Radiožurnálu 18. února a nakonec v týdeníku Euro 25. února. Do slovenské revue Impulz napsal komentář o KDU-ČSL a presidentské volbě. Pomáhal s vydáváním únorových čísel časopisu RC Monitor. 25. února přednášel na Gymnáziu K. G. Jarkovského v Praze o rozpadu Jugoslávie. Konec měsíce pak věnoval přípravě na svůj odjezd do Afghánistánu v rámci programu NATO pro transatlantické „opinion leadry“. V Afghánistánu zůstane až do poloviny března.
Za finanční i další podporu pánům Rudolfu Němečkovi, Vladimíru Taichovi, Radku Valovi a Vladimíru Dlouhému.