Roman Joch se ve dnech 7.-14. srpna zúčastnil konference Neuwaldegg Institute ve Vídni, věnované metafyzice, etice, politické filosofii a bioetice, na níž vystoupil s přednáškou “Responsible Living in an Age of Nuclear Weapons”. 17. srpna v pořadu Události, komentáře na ČT 1 komentoval stažení Izraele z pásma Gazy. Ke stejnému tématu se vyslovil v pořadech vysílaných ČRo 6 ve dnech 22. a 28. srpna a v komentáři Vysoká cena za mír na Blízkém východě (MfD 18.8.). 22. srpna poskytl TV Nova krátké hodnocení dvou významných žen britské historie – královny Viktorie a premiérky Margaret Thatcherové. Den poté přednášel pro skautské vedoucí v Jeseníkách o rozdílech mezi mravními nástrahami nesvobodné a svobodné společnosti. V srpnu vyšlo 1. číslo 8. ročníku revue Distance, v němž uveřejnil kritiku způsobu, jakým docent Znoj hájí redistributivní koncepci Johna Rawlse (esej Znaveni Znojem).
Jana Pláteníková se v srpnu věnovala překladu ukázkové kapitoly ze Studií OI č. 15 (Ženské úvahy o feminismu) do angličtiny a začala pracovat na příspěvku do říjnového čísla Agory. Podílela se rovněž na přípravách harmonogramu akcí OI v příštím akademickém roce, na aktualizaci webových stránek OI a na přípravách setkání u příležitosti vydání knihy Svědek.
Jaromír Žegklitz se vedle běžné provozní agendy věnoval přípravě dalšího čísla Studií OI, jež bude tentokrát věnováno rodinné politice ČR; z tiskárny by mělo dorazit před koncem měsíce září.
Poděkování za finanční podporu vyjadřujeme tentokrát panu Pavlu Vedralovi a americké nadaci Atlas Economic Research Foundation.