Roman Joch diskutoval 1. července na vlnách ČRo o islámu v Evropě. Den poté pořádal Občanský institut večeři pro-rodinných organizací coby poradu o společném postupu, na jejíž organizaci se Roman podílel. Ve dnech 4.-5. července přednášel na konferenci organizované Mladými křesťanskými demokraty v Hodoníně pro partnerské organizace ze západního Balkánu o významu tolerance a potřebě morálního konsensu ve svobodné společnosti. Ve dnech 5.-8. července se konalo již 8. výroční vanenburské setkání (nazvané dle setkání prvního v nizozemském Vanenburgu v roce 2006) konzervativního Centra pro evropskou obnovu (Centre for European Renewal), tentokrát v Průhonicích u Prahy. Setkání, na jehož přípravě se Roman podílel, mělo téma “Literature and the Conservative Cause”. 22. července se zúčastnil večeře pořádané Občanským institutem, na níž se zástupci pravicových subjektů radili o společných prioritách v nadcházejícím období. Poslední červencový den přednášel v rámci výročních Akademických týdnů na Pavlátově louce v Novém městě nad Metují o tématech „Feminismus a genderová rovnost“ a „Teorie spravedlivé války“. V červenci uveřejnil na www.ceskapozice.cz komentáře Snowden není žádný hrdina, možná naiva. A určitě zrádce (12. 7.) a Princ z Cambridge a co na Pražském hradě nikdo netuší (24. 7.).
Matyáš Zrno zorganizoval neformální setkání zástupců konzervativních think-tanků, jež se konalo 22. července v Praze. 4. července přednášel na česko-slovensko-chorvatsko-bosenském semináři pro mladé politiky v Hodoníně a 31. července přednášel o válce v Afghánistánu na Akademických týdnech v Novém městě nad Metují.
Za finanční podporu, jíž se Občanskému institutu dostalo v měsíci červenci, děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Andree Komancové, Lucii Creighton, Olze Foglarové, Martině Čápové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Bedřichu Moldanovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Robertu Kotzianovi, Vladimíru Roskovcovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Aleši Hodinovi, Jaromíru Neumannovi, Richardu Cvrkalovi, Karlu Smolovi, Peteru Foglarovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Pavlu Bratinkovi, Václavu Vosečkovi, Tomáši Moravcovi, Karlu Pliskovi, Jakubu Chromému, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi a Stanislavu Šlechtovi a společnosti Biorex a Konzervativní straně.