Měsíc v OI: červenec 2004

18.7.2004

ČERVENEC V OI

Michaela Freiová v průběhu července dokončila přípravu rejstříku k Chambersovu “Svědkovi”. 9.7. na Radiu Proglas komentovala rozhodnutí štrasburského Soudu pro lidská práva, podle něhož nenarozený člověk nemá právo na život. 11.7. spolu s Karlem Schwarzenbergem a Tomášem Kafkou promluvila v Národním domě ke dvousetčlenné skupině mladých lídrů z celého světa, jejichž cestu po střední Evropě financoval americký Kongres. Tématem debaty byl problém politické stability. 18.7. byla pozvána Českou televizí k debatě o dopadech registrovaného partnerství na rodinu. Po zjištění, že pracovníci ČT spolu s lobisty Ministerstva práce a sociálních věcí hodlají debatu pojmout jako happening, se jí odmítla zúčastnit. 28.7. vyšel v Katolickém týdeníku její příspěvek do ankety hodnotící výsledky posledního průzkumu návštěvnosti katolických bohoslužeb.
Roman Joch se první čtyři dny v červenci účastnil kolokvia amerického Liberty Fund v rakouském Alpbachu. Dne 21.7. přednášel pro studenty letní školy The Fund for American Studies o rozdílech v pojetí občanské společnosti Alexise de Tocquevilla a George Sorose. Ve slovenském týdeníku Domino – fórum č. 29 (21.-27.7.) uveřejnil úvahu Potrebujeme U.S. of Europe o tom, zda by demokratická federace posunula Evropu doprava. V MfDnes 24.7. pak publikoval komentář Podpořili jsme další Mnichov o hlasování ČR v OSN proti izraelské bezpečnostní zdi, jakož i rozhovor na téma Nebezpečí šíleného feminismu.
Jana Pláteníková strávila větší část července na táboře s dětmi jako elfská královská rádkyně Eladan. V krátkém zbytku měsíce se věnovala mimo jiné sbírání podpisů mladých lidí do 30 let pod výzvu ministru zahraničí ČR, aby naše země podpořila na podzimním zasedání VS OSN návrh Kostariky na zákaz klonování lidských embryí, a rovněž práci na závěrečné kontrole rozsáhlého rejstříku k Chambersovu Svědkovi.
Michal Semín se věnoval své rodině. V letním čísle časopisu Chronicles s ním byl uveřejněn rozsáhlý rozhovor o konzervativním myšlení, našem vstupu do Evropské unie, nebezpečí multikulturalismu a rostoucím projevům kulturní války ve strukturách globalizovaného světa. Dokončil práci na publikaci Revoluce 20. století ve světle Fatimy, kterou v průběhu srpna vydá nakladatelství Michael S.A.
Jaromír Žegklitz se v červenci vedle dovolené věnoval závěrečnému “pilování” sazby Chambersova “Svědka” a práci na další připravované publikaci OI, jíž bude český překlad knihy Richarda Weavera “Ideas Have Consequences”.

Pravidelné poděkování za finanční podporu vyjadřujeme tentokrát touto cestou pánům Kamilu Galuščákovi a Vladimíru Taichovi a rovněž americké Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?