Konference o vztahu církve a státu v teologických doktrínách církví v ČR – aktivity zaměstnanců OI v červnu21. června se v Emauzském klášteře uskutečnila konference Vztah církve a státu v teologických doktrínách církví ČR, již pořádaly Občanský institut a Společnost pro dialog církve a státu ve spolupráci s Českou biskupskou konferencí, Ekumenickou radou církví, Katolickou teologickou fakultou UK, Evangelickou teologickou fakultou UK a Husitskou teologickou fakultou UK. Přednášeli např. Mons. Ladislav Hučko, Zdeněk Kučera, Lubomír Mlčoch, Cyril Svoboda a Jakub Trojan.
Michaela Freiová v červnu uzavřela svou práci pro OI. Přeložila text přednášky Allana Carlsona „Debakl evropské rodinné politiky“, pro Radio Proglas natočila promluvu o diskriminaci křesťanů v Evropě, pro slovenský čtvrtletník Impulz připravila článek „Zdroje křesťanské obnovy Evropy“ a na pravidelném úterním večeru OI přednesla příspěvek o změnách přístupu OSN k rodině.
Roman Joch 1. června přednášel ve Vzdělávacím centru Na baště sv. Jiří o vzájemných vztazích mezi Amerikou, Evropou a východní Asií. 14. června se v Brně zúčastnil pracovního zasedání na téma „Co může nabídnout západní svět současnému Iráku“, jež pořádaly Centrum pro studium demokracie a kultury spolu s International Republican Institute. 21. června vystoupil na konferenci o vztahu státu a církví ve svobodné společnosti. O tři dny později diskutoval na letním táboře Mladých konzervativců o tom, co má dělat pravicová politická strana, aby byla úspěšná. Konečně 30. června přednášel pro studenty Anglo-americké vysoké školy v Praze o zahraniční politice ČR za posledních 15 let. V MfD 20. června publikoval komentář Papež ani církev nic nevnucují, týkající se odmítavého stanoviska církve k používání kondomů.
Jana Pláteníková se v červnu podílela na přípravě akcí OI. Na posledním předprázdninovém diskusním večeru v rámci posledních úterků v OI referovala o březnovém zasedání Komise pro postavení žen v newyorském sídle OSN, jehož se jako zástupce nevládního sektoru zúčastnila. V závěru měsíce se zúčastnila konference Neuwaldegg Institut ve Vídni s názvem „Psychologie pro 21. století“.
V červnu nás finančním přípěvkem opět podpořila paní Věra Budilová, za což jí touto cestou srdečně děkujeme, stejně jako nadaci Educational Initiative for Central and Eastern Europe.