29. března proběhla za velkého zájmu zúčastněných v refektáři Emauzského kláštera beseda s pracovníkem Občanského institutu Matyášem Zrnem, jenž strávil uplynulý rok v Lógaru jako vedoucí civilní části českého Provinčního rekonstrukčního týmu, na téma Západ v Afghánistánu: prohra, remíza nebo vítězství?
Roman Joch 9. března natáčel pro ČRo 6 diskusní pořad o roli médií v amerických dějinách. 10. března diskutoval v Liberci v rámci festivalu Mezi světy o problematice lidských práv doma i v zahraničí. Dne 11. března diskutoval na ČT 24 o zahraniční politice ČR, především ve vztahu k revolučním událostem v arabském světě. O týden později pro ten samý televizní kanál komentoval sjezd ČSSD a politiku této strany. 28. března na vlnách ČRo 6 komentoval revoluci a občanskou válku v Libyi. V Hospodářských novinách 8. března uveřejnil komentář Zodpovědnost ke svobodě, nebo permanentní vláda levice a 28. března analýzu Vyřídit Kaddáfího a stáhnout se. V březnu vyšlo i číslo 89 revue Prostor, v němž publikoval esej Dluhy, kam se podíváš… V Americe i v Čechách.
Matyáš Zrno se v březnu již plně zapojil do práce v OI. Jednal se zástupci Nadace Konrada Adenauera a Nadace Hannse Seidela o další spolupráci a připravoval program pro tento rok. Organizačně i personálně zajistil besedu “Západ v Afghánistánu – prohra, remíza nebo vítězství”, která se uskutečnila v refektáři Emauzského kláštera 29. března. Kromě toho třikrát komentoval situaci v Afghánistánu v médiích – v České televizi 21. března a v Českém rozhlase 22. a 26. března.
Za finanční podporu upřímně děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Andree Komancové, Olze Foglarové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Petru Valentovi, Janu Doleželovi, Danu Drápalovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Milanu Louckému, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Jaromíru Neumannovi, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Martinu Romanovi, Robertu Müllerovi, Václavu Vosečkovi, Peteru Foglarovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Jakubu Růžičkovi, Janu Horníkovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Tomáši Moravcovi, Petru Nádvorníkovi, Leo Pavlátovi, Vladimíru Taichovi, Petru Valentovi a Václavu Peřichovi a rovněž jednomu anonymnímu dárci.