Měsíc v OI: březen 2006

5.4.2006
Redakce

28. března proběhlo v čítárně OI další setkání v rámci diskusních „posledních úterků v OI“, tentokrát pod názvem Musí být ochrana životního prostředí doménou levice? Hlavními diskutujícími byli profesor Bedřich Moldan a Jiří Skalický.

Roman Joch dne 8. března diskutoval o rovných příležitostech mužů a žen pro učenou společnost v Jindřišské věži. Dne 21.3. se v pořadu ČT 24 „Před půlnocí“ ohlédl za iráckou válkou u příležitosti jejího 3. výročí. 22.3. přednášel pro skupinu učitelů ve Wilsonově centru velvyslanectví USA o možnostech vývozu demokracie ve světě. Dne 24.3. přednášel v rámci programu CEVRO pro studenty gymnázia v Havlíčkově Brodě o politických proudech v Evropě. 28.3. moderoval výše již zmíněnou diskusi o ochraně životního prostředí. 30.3. odcestoval do USA na setkání Philadelphia Society. V týdeníku MF Plus č. 9 publikoval článek Nóta velvyslanci Iránské islámské republiky a na stránkách www.obcinst.cz komentář Double-deckery.


Matyáš Zrno diskutoval 3. března v rámci festivalu „Jeden svět“ se středoškoláky o masakru ve Srebrenici. Ten samý den promluvil v Radiožurnálu o novém kosovském premiérovi Agimu Čekuovi. O dva dny později si zopakoval srebrenickou diskusi s návštěvníky festivalu „Jeden svět“. 13. března komentoval na stránkách Respektu v článku Milošević zemřel. Škoda. smrt bývalého srbského presidenta, následujícího dne uveřejnily Lidové noviny jeho článek na totéž téma pod titulkem Pomohl vlasti. Svou smrtí. Patnáctého března promluvil o Miloševićově smrti na Českém rozhlase 7 a dvacátého března jí ještě jednou okomentoval v časopisu Týden (Nejelegantnější řešení). 23. března přednášel v Olomouci dominikánům o vystupování v médiích a ten samý den v Olomouci ještě jednou – a naposledy – diskutoval s návštěvníky festivalu „Jeden svět“ o srebrenickém masakru. V březnovém čísle studentského časopisu Agora zveřejnil spolu s arabistou Petrem Kubálkem text o aféře s karikaturami Mohameda (Kreslit Mohameda, nekreslit Mohameda).

Za finanční podporu jsme vděčni a děkujeme pánům Vladimíru Taichovi a Josefu Břečkovi a americké Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?