Co se podařilo a co ne… A proč. Pravicové reformy v Česku a na Slovensku. Konference OI 29.11.-1.12. na zámku v Čejkovicích.

25.11.2013


foto-06Po první vlně transformace počátkem 90.let se pravicové vlády v obou zemích někdejšího Československa pokoušely s různou mírou intenzity a úspěchu o ekonomickou, justiční, penzijní či zdravotní reformu.  
Mohli pravicoví politici postupovat jinak a lépe?

Lze vůbec v poměrně rovnostářských zemích jako je Česko a Slovensko zavádět pravicové reformy, aniž by si pravicové vlády pod sebou samy podřezaly větev? Je v pořádku, že o klíčových bodech reforem rozhoduje v ČR v konečném důsledku Ústavní soud? O tom budou diskutovat přední aktéři české a slovenské politiky posledních dvaceti let, stejně jako přední komentátoři a politologové.

Mimo jiné vystoupí:

Mirek Topolánek, bývalý premiér ČR

Mikuláš Dzurinda, bývalý premiér SR

Alexandr Vondra, bývalý vicepremiér ČR, ministr obrany a zahraničí

Ivan Mikloš, bývalý ministr privatizace a financí SR

 

Akce probíhá s laskavou podporou Konrad Adenauer Stiftung. 

Místo konání: jižní Morava; Hotel zámek Čejkovice (http://www.hotelcejkovice.cz/ )

Datum: 29.11.-1.12. 2013

Registrace: Matyáš Zrno, Občanský institut (zrno@obcinst.cz). Počet účastník je omezen, prosíme proto zájemce, aby poslali stručný životopis. Polovina míst je rezervována pro studenty vysokých škol. Účast je zdarma a zahrnuje ubytování, stravu a program.

Detailní program naleznete zde: CO SE PODAŘILO A CO NE

 

Jeden příspěvek - Co se podařilo a co ne… A proč. Pravicové reformy v Česku a na Slovensku. Konference OI 29.11.-1.12. na zámku v Čejkovicích.

  1. Václav Malec : 3.11.2013 v 10.44

    Dobrý den, jsem členem Sdružení bývalých politických vězňů. Považuji za správné, pokud se bude jednat a hovořit o “sametovém podvodu” v České republice, kde jsou uplatňovány zásady, připravené v době “sametu”. De facto zločin se stal základním politickým pravidlem pro
    jistou skupinu osob, které si zosobují rozhodování, ačkoliv nejsou)
    způsobilými v základních etických, mravních a dalších zásadách vystoupit.
    S politováním, jak v politice, tak i v hospodářství, nebo právu patří Česká republika mezi podprůměrné, neboť mravní marasmus a nevypořádání se z minulostí, byť jen formálně za jistých pravidel, je v nekonečnu.
    Rád bych se se svým komentářem zúčastnil uvedené “konference” za
    oddělující se SBPV – které nadále, podle politického zadání, zúžili své politické ambice jen na “Pohřebiště v Bohnicích a občas kladení věnců” s těmi, kteří zločin kumunizmu “zavlekli do ČSR”. Děkuji
    S přáním úspěchu Václav Malec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?