Komentáře k příspěvku: Vyváženost, nikoliv parita (Bulletin č.267) http://www.obcinst.cz/vyvazenost-nikoliv-parita-bulletin-c-267/ Svoboda povznáší ducha Wed, 30 Aug 2023 18:13:28 +0000 hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.5.1 Od: Ivo Patta http://www.obcinst.cz/vyvazenost-nikoliv-parita-bulletin-c-267/comment-page-1/#comment-15951 Ivo Patta Fri, 22 Aug 2014 23:45:42 +0000 http://www.obcinst.cz/?p=9423#comment-15951 Cituji: “Problémy práce a rodiny, které popisuje Slaughterová, jsou důsledkem hlubokého rozporu mezi normami a potřebami lidí orientovaných převážně na uplatnění tvůrčí profesionality a těmi, jimž jde převážně o rodinu a výchovu dětí”.

Já k tomu mohu jen dodat: Ty hluboké rozpory ukazují jen a pouze na diletantské řízení sociální politiky státu ekonomy. Odborníci na finance nejsou odborníky na problémy lidí a už vůbec ne odborníky použitelnými na řešení problémů pilířů sociálního státu, důchodového, sociálního a financování zdravotnictví. Příklad uvedu citátem: “V dnešní situaci neexistuje pro žádného inteligentního člověka nic důležitějšího než ekonomie. Ludwig von Mises”.
Cítíte v uvedené větě aroganci člověka – ekonoma, který dokázal všechny kolem sebe přesvědčit, že on, Velký Ekonom má patent na řízení celé společnosti? Opak je pravdou! Ekonomové nemohou ani začít práci na reformách sociálního státu. Proč? Protože ekonomové například nevědí ani to, jak je financován I. důchodový pilíř!

Ekonom dokáže řídit podnik, do kterého mu stát zajistí pracovníky.
Ekonom ale nedovede řídit stát tak, aby těch pracovníků bylo dost i v příští generaci. To je systémová chyba v rozvoji ekonomie a slabé místo všech ekonomů.

Ten problém dokáže rozlousknout jen rozvoj dvě staletí  ekonomy zanedbávané sociální ekonomie. Ano, na řešení popisovaných problémů je zde sociální ekonomie.Více na adrese: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soci%C3%A1ln%C3%AD_ekonomie

]]>
Od: Michal http://www.obcinst.cz/vyvazenost-nikoliv-parita-bulletin-c-267/comment-page-1/#comment-15945 Michal Mon, 18 Aug 2014 22:37:42 +0000 http://www.obcinst.cz/?p=9423#comment-15945 Inu Marie Terezie, tedy naše Nejjasnější Panovnice, to zvládala. I se omlouvala generálům před bojem, “že je žena a navíc těhotná”, jinak by byla v jejich čele. Potíž s Josífkem, tedy JCKV Josefem II. Nebyl standartní a potřeboval více péče. Marně. Podobně jeho sestra, co nám ji sťali francouzi. Hra na rovnost má pravidla, nejen se vyrovnat silným, ale neublížit slabším. Z čehož muži nejsou vyloučeni, můj otec např. obědval každodenně v poledne doma, systémově, proto zakládal rodinu. Karierně mu to asi nepomohlo, ale využil čas, v jeho případě jej měl minimum.

]]>