Diskuse

Příspěvků : 1 237 - Diskuse

  1. David hrbáček : 30.9.2009 v 12.27

                                                                                                     V Rovné u Sokolova 28.9.09

    Návrh jak ušetřit spousty miliard pro náš stát
    aneb selský rozum opravuje chyby vysokoškoláků
    a oni se sním zato baví pouze povrchně a nebo
            vůbec protože neumí ČJ PÍSMO %
                tak kdo teda dělá větší chibi.

    Velevážený pane presidente jmenuji se David Hrbáček je mi 32 let.a zabývám se
    kynologii 21 let. jsem provozovatel zvířecího fauna útulku na Sokolovsku .
    Za tuto dobu jsem byl seznámen se všemi uskalími co se týče chovu ras zejména psů.
    Dovolte abych svou verzi osvětlil tak jak mi zobák narostl jelikož se nechci přetvařovat co
    se týče pravopisu a sledu.
    Myslím si že problém č.1.je vtom že zde vznikají nekontrolovatelné chovy psů výjmečných
    plemen to že zde ve státě je nejpestřejší nabídka plemen a že z jejich prodeje stát nemá
    ani korunu např.ukaž te mi jediný procento odvedených daň. dokladů a spolu ve srovnání s
    nabídkou a poptávkou viz.inzerce ,denní tisk aj.internetové nabídky.
    Přičemž třeba na jednom páru psů ,,bermudským salašnických´´ psů já vím že takový psi
    neexistujou ale nepřipadá mi feŕ konfrontovat biď jedinou rasu .Ale poetnta je jinde ato vtom
    že se dá ročně vydělat několik stovek tisíc Kč. na jednom chovným páru .A to máte jen jednu rasu
    a jednoho chovatele vem te si atlas psů ale i koček a bude vám hned jasný kam jdou těžce
    vydělaný peníze našeho státu vždyť jste ekonom .
    Proč zde nevznikl třeba systém jako u aut nebo u nemovitostí prodal jsi auto či byt a musíš zaněj
    odevzdat daň né kolik si jako dostal ale kolik je cena obvyklá a odhadní.Vždyť zde je celá řada
    odborníků který dávají svá prestyžní doporučení např.CAC aj.Nebo vemte si spackané chovy
    .Stafordčir ´´boj.plemen,, teď ho nic nasvětě nemůže pojmenovat no proč ,protože tata byl jezevčík a
    máma je stafo.no a vlastně to není bojový plemeno.
     Zde vznikl chov kde si mocepáni namastili kapsu a potom se plemeno stalo nekontrolovatelný
    a bilo již v minulosti spousty útoků na lidi viz články z novin.Jenom proto že zde je aparát který
    tyto tzv.obchody nelegalizuje v plném rozsahu.Vem te si např.že se zde selektivně vybíraj ti nejlepší
    rasy a co se stane se zmetkama no končí v ůtulku další -.Kdy by zde vznikl sistém který funguje
    jako u bytu např.katastrální úřad a nebo u aut Dopravní inspektorát spadající pod město.
     Který by chránil a vlastně se doplňoval s informacemi např.centrální databáze něco jako aby měl
    každý narozený pes svůj ,,Občanský průkaz ´´.Né jenom průkaz o povinném očkování.Nebo Rodokmen
    to nic nemění když se nepodařený majitel bude chtít zbavit zrovna výjmečného plemene který zrovna
    nefrčí nebo přišla doba jiný značky nebo se bjehem nuceného ocitnutí na ulici spojí
    nežádoucí krev a vznikne stoho ZMETEK- voříšek který za nic nemůže.
    Řekne te si no je blázen ale jo jsem vždy´t stejně doba kráčí nezadržitelně
    dopředu a kdo vám to má říct sedlák co se stará o 40 zbýdačelých psů co vozí krmení na motorce.
    Protože se blbě učil a má rád zířata co trpí a nenávidí útlak.o tom byh vám mohl vyprávět ale to
    by zde nebyl prostor.
    A doba je pokrok a vývoj .Ani mé informace nejsou uplně přesné , ale řekl jsem si
    skusím pomoci ostatním a tím pádem i sobě zejména přeplněným útulkům.Jelikož jsem
    domíšlivej a to zejména vtom že Český človek je vychytralí teda né všichni ale většina a najde
    si skulinku jak zvítězit zase nad sistémem no tím že zde vznikne řád a aparát kterej bude mít
    dohled a pravomoci nad celým sistémem né jenom zřad rozhodčích co udělujou prestyžní tituli ale i zřad
    obyčejných chovatelů který budou mít přístup kontrolovat a doplňovat např.u MVDr.nebo cvičitelé na cvičáku
    např.k prokázání odborné způsobilosti k dané zatím věci.tedy zvířete. Měl by zde vzniknot okamžitým
    sistémem k doplnění informací takovej jako je u lidí, kterým jde o dobro všech co nemůžou nebo neuměj mluvit.
    Viz má báseň Sen každého diplomata budeli zmat zazdi kata. ale to není podstata.
    Navrhuji aby zde vznikl systém né diskriminační vůči. chovatelům ale sistém který bi pomáhal
    těm který berou své 4.nohé kamarády jako své děti.těm co nedisponujou třeba penězi.
    Řekne te si kde vzít peníze no a já Vám odpovídám .A nebo chcete dopadnout jako jiný státy
    kde se psi bezprizorně potulujou po ulici protože na ně útulky nestačí a nebo chcete vyvážet
    nekontrolovatelně psi na jatka to je otázka ale nemohu najít na klav.otazník.
    Vždyť jsme vyslali jako prvního tvora do vesmíru psa Ajka a Lajka no a jestli se stkal
    S vyšší bytostí no to se ani nedivím že naše kosmické mise stroskotávaj když se takle chováme
    Jeho potomkům.To to je můj názor doktory považovanými jako schizofrenik tudíž systémem jako blázen.
    Sem jen člověk co se mu bortí svět a chce napravit chyby co jsem v minulosti udělal a chce zachránit celý svět.
    Vzkaz pro celý Svět -vytvořte sociální program alespoň pro jeden ?DRUH- zvířete ve vašem okolí, co vám je bytostně nejblíže a pak možná vesmír vytvoří sociální program pro lidi neboť je psáno kdo pomůže Fauně tak pomůže Flóře.
    Bližší vysvětlení na adrese David Hrbáček Rovná u Sokolova 20 E 35601 Sokolov 1
    nebo na tel.606 840 836
    Ps.Mám spousty nápadů jak tu To problematiku vylepšit zde je jen nastínění ,aby to fungovalo
    tak musíme vzít v ůvahu všechny klady a zápory o kterých třeba nevím děkuji DAVID HRBÁČEK.
    Omlouvám se za gramatiku ale nedával jsem pozor ČJ 4.No ale co zvířata taky neuměj číst a psát.

  2. Rebecca : 21.9.2009 v 17.27

    co má fanatická sionistka Hybášková společného s křesťanskou civilizací, o níž tolik žvaní.
    Pozn. pro paní arabistku: Kníže věřících se arabsky řekne “amír al-muminín”, nikoli “amír al-muslimín”. A ještě nechápu,. jak se může toto nedovzdělané telátko hrdě nazývat arabistkou. A do třetice nechápu, jak jste mohla studovat vědu o objektu, který tak fanaticky nenávidíte, jako kdyby kovaný nacista studoval judaistiku.

  3. matej : 21.9.2009 v 15.43

    takovou blbost (až po okraj plnou typické katolické nenávisti) už jsem dlouho nečetl – autora mi je snad jen líto, prsty chlípných kněží mu zřejmě udělaly z mládí peklo……

  4. beta : 18.9.2009 v 21.32

    jsou mi k zbliti jako ti rudi–lidi nemaji na LICHVARSKE najmy nenažranych majitelu,školne leky lečeni a tito modre hovada kažou vodu a piji vino

  5. Vladislav : 16.9.2009 v 18.03

    výpočet důchodu

    zajímalo by mne jak je to s výpočtem důchodu při absolvování nepovinné devítileté docházce díky za jakoukoliv odpověď.
    Vypočítává se opravdu některým cikánům kteří celý život nepracovali důchod z průměrné mzdy?

  6. jcz : 1.9.2009 v 22.55

    Z toho, co jste pane Zrno uvedl, tak mi nevadí státní podpora některých feministických organizací, kvóty pro ženy v určitých oblastech (např. douzorčí rady podniků s účastí států), odpovídající sexuální výchova. Nemám snad proto právo označovat se za katolíka?
    Nevím, co se míní pod pojmem jednotné evropské rozvody, takže na to nemám názor. Nevím, co spadá pod kategorii “protirodinné organizace”, prosím o poučení. Registrované partnerství má mnoho podob, proti některým podobám nic nemám. Rád bych také věděl, co je míněno snazším přístupem k antikoncepci.
    A potraty? Je třeba ještě mnoho, a ještě více vykonat pro to, aby se ženy, muži a páry co nejsnadněji rozhodovali pro narození dítěte a aby chápali cenu života. Neztrácejme čas bojem za kriminalizaci. Nevyhlašujme křížové výpravy.

  7. mac : 30.8.2009 v 11.28

    To skutečně tací soby zde žijící jako jsou zdravotně postižení, ač by rádi pracovali,skutečně nemohou,protože je nikdo nechce zaměstnat a oni nahoře vědí ve vládě, že všude jinde ve světě antidiskriminační zákon již dávno je a funguje, jen ne tady v této diskriminační zemi, nikoli demokratické, kde se jen rozkrádá, a lže, jak k tomu potom má přijít taková osoba,která by ráda pracovala a celá leta nemůže,a ČID Vám dát nechtějí,.. Co svět světem stojí,všichni zaměstnavatelé se nás zkráka bojí !!!! Diskriminace !!! Diskriminace !!! Fůůůůůůjjjjj !!!!!! Fůůůůůůjjjjj !!!! Zde nejsou diskriminování jen rómští občané, to je třeba si uvědomit !!! Diskriminace !!! A ve vládě to moc dobře vědí !!!

  8. Mrmla : 20.8.2009 v 6.54

    Už mne unavují intelektuální výkaly omílané samozvanými génii.

    “žijeme v blahobytné společnosti” – Blahobytná je jen jako celek. Mladí lidé, kteří by přirozeně měli mít děti, dělají za ve své většině v ČR za platy, ze kterých jedinec splácí 1+1 po dobu 20 let. Zatímco velké byty s dotovaným nájemným nebo zprivatizované za zlomek tržní ceny obývají starší generace, které už děti mít nebudou. Je známo, že poměr cena bydlení / průměrný plat je u nás 2,5 x horší než v sousedním Německu a také že regulace bydlení je antisociální, ale na to se kašle.

    Náboženství jedince začne mít vliv při rozhodování o tom mít / nemít děti až tehdy, když je přiměřené bydlení dostupné za rozumnou a né likvidační cenu. Může se tedy dnes týkat malé menšiny bohatých, kteří pořizují bydlení za 4 a více milionů. Ale to není případ většiny mladých v ČR. Ti si 20 let pořizují bydlení a pak možná splodí 1 dítě.

  9. robert : 17.8.2009 v 22.40

    zajímalo by mne jak je to s výpočtem důchodu přiabsolování nepoviné devítileté dochazce díky za jakou koliv odpověd

  10. Martin Halama : 25.7.2009 v 22.04

    Moje výpočty ve věci biomasy kladně vyhodnotil odborník z VÚZT ing Sladký, výpočty úspor energie zase J. Zeman ze střediska SEVEn, oba velmi kompetentní. Podobné výsledky ohledně biomasy někdy v posledních letech zveřejnil i časopis Vesmír. Suché stromy v lese (“soušky”), jako podstatná část potenciálu biomasy, se především většinou nesbírají, ale kácejí. Ty, které dole uhnijí a padnou, už za moc nestojí. Když se podíváte do statistické ročenky do oddílu lesnictví, najdete tam mimořádně rychlý růst spotřeby palivového dřeva v posledních letech. Část tohoto dřeva jsou odřezky z běžné těžby a dalšího zpracování dřeva, ale ty se moc nemění. Roste tedy právě využití soušek. Doma topíme už skoro dvacet let právě dřevem ze soušek, které získáváme tzv. samovýrobou. Můžu Vás ujistit, že je to topení mimořádně levné. Stejně jako se těží i jednotlivé stromy, např vyvrácené či napadené kůrovcem, těží se soušky také na prodej. Obecně je palivové dříví nejlevnější z kvalitních paliv a topí jím tam, kde to jde, nejen lidé s nízkými příjmy ale i šetrnější domácnosti ze střední třídy, jak vím ze zkušenosti. Ještě k efektivnosti té těžby. Na “metr” dříví spotřebujeme v lese plus mínus půl litru benzínu do pily a v průměru asi litr nafty do auta na odvoz. Doma ještě pořez dřeva na cirkulárce a ruční štípání a celková spotřeba energie je asi 20 kWh. Pokud započítáme ještě nějakou amortizaci, olej na řetěz pily apod., případně část štípání štípačkou, bude to třeba 25 až 30 kWh. Z onoho “metru” přitom získáme přes 1000 kWh tepla. Energetické vstupy jsou tak necelá 3 % získané energie. Efektivnost a ekonomičnost je zde tedy mimořádně vysoká.
    Dále k ukládání CO2. Ani korýši zatím nezabránili nárůstu koncentrace CO2 v ovzduší.
    Jaderné elektrárny III. generace mají pokud vím dvojitou ochrannou obálku a dole vanu pro případ tavení paliva a další vylepšení ale jak by probíhala těžká havárie se stejně neví. Už jen existence vany ukazuje, že se havárie může v důsledcích podbat té černobylské, tedy mohou se tavit palivové tyče. Pokud nedosednou (jako před pár lety v Temelíně) či jinak selžou regulační tyče a zároveň by vypadl odběr energie z reaktoru, je otázka jak dlouho by trvalo odpaření vodního obsahu, zda a nakolik by se teplem rozložila na kyslík a vodík, co by ty plyny udělaly, jak dlouho by je obálky udržely atd. To se prostě neví. Přepracování vyhořelého paliva je energeticky náročné a palivo je dražší než původní. Levný provoz tedy nízké provozní náklady jsou jen částí nákladfů celkových a ty nikdo nikde neprezentuje. Nějakou ekonomickou bilanci výroby v JETE jsem četl někdy v době dostavby. Byly tam nereálné předpoklady, např. že peníze uložené k likvidaci odpadů a elektrárny na účtě ztrojnásobí díky úrokům reálně svou hodnotu, nominálně tedy ještě mnohem víc. Nebylo tam a dodnes není adekvátní pojištění a nepočítalo se s několikanásobným zdražením uranu. JETE měla již řadu vážných poruch a pokud by elektřina byla tak levná, ČEZ by jistě rád zařídil levnější elektřinu pro okolní odběratele, jak sliboval. I kdyby byla elektřina levná, zbývá riziko zamoření okolí a pro naši malou zemi je to fatální. CO2 se u jaderné energetiky vypouští při navazujících činnostech (těžba, zálohování atd.) Velký problém, jak už jsem psal, je vypouštěné odpadní teplo a také vodní pára, hlavní činitel přirozeného skleníkového efektu. dále jsou tu radionuklidy vypouštěné větracími komíny (neplést s chladicími věžemi) během provozu.
    Pro lidský vliv na klimatické změny existují naprosto pádné důkazy. Schopnosti skleníkových plynů, vědecky objevené již v roce 1826, jsou nezávisle na jejich klimatickém působení popsány také např. ve strojírenské literatuře, protože se s tím počítá např. u spalovacího procesu v kotlích, kde je ve spalinách CO2 a vodní pára. Není žádný důvod, proč by se ve volné atmosféře chovaly jinak. Heliogenní hypotéza těžko obstojí, vlivem prachu a dalších částic v atmosféře je intenzita dopadajícího slunečního záření v posledních desetiletích nižší. Z vědeckého hlediska by problém definitivně rozřešil experiment, tedy podstatné celosvětové snížení emisí skleníkových plynů, odpadního tepla a dalších lidských vlivů, což je nejen technicky ale i ekonomicky reálné a doufám, že na to brzy dojde. Vyřešilo by to i energetickou závislost, vyčerpání fosilních paliv atd.

Napsat komentář k matej Zrušit odpověď na komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?