Diskuse

Příspěvků : 1 237 - Diskuse

  1. red. : 31.7.2006 v 16.39

    Občanský institut není ani veřejnoprávní organizací, ani politickou stranou, aby musel zveřejňovat veškeré své příjmy a jejich zdroje. Stejně tak se neptáme ani Vás na všechny vaše rodinné příjmy a jejich zdroje. Tak to alespoň ve slušné společnosti chodí. Nicméně krátká informace: OI není financován z veřejných zdrojů, aby si mohl udržet svou nezávislost na státu, a mohl tak být skutečně pevnou součástí občanské společnosti. Jsme proto financováni z darů jednotlivců i některých nadací. Jména dárců – fyzických i právnických osob – uvádíme v jednotlivých měsících v tištěné podobě bulletinů Občanského institutu.

  2. Novák : 31.7.2006 v 12.52

    Na úvodní stránce OI se píše: “Veškerá činnost OI je financována z nestátních zdrojů – darů a grantů domácích i zahraničních nadací a dalších nestátních či soukromých subjektů i jednotlivců.” Mohli byste konkrétní finanční zdroje zveřejnit?

  3. Anonymní : 19.7.2006 v 14.41

  4. Marketa : 19.7.2006 v 3.12

    ten clovek ma vymytej mozek.
    na tohle se by nezmohli ani v Rudym pravu pred sametovkou

  5. mazy : 17.7.2006 v 11.48

    Izrael si o to vsetko co mu hrozi, vymazanie z mapy, samovrazedne utoky…sam velmi koleduje, za to co od svojho nehorazneho vzniku posobi palestinskemu obyvatelstvu, je to jeden z najteroristickejsich rezimov voci civilistom (povodnym)…nech zvitazi spravodlivost.
    Ako prasiatka su ludia krmeny medialnymi zidovskymi dezinformacnymi stanicami a tak sa nam prihodilo, ze ti co si myslia ze su krestanski konzervativci su obetami mocenskeho populizmu USA. Dufam ze vrchol vlady USA svetu je za nami a coskoro si uvedomia ze musia byt menej ortodoxnejsi o to viac dialogovejsi… Uz len to ze krajiny vych. Europy potrebuju viza do USA je brutalne…aby sme sa im my doprosovali o povolenie, to radsej zostanem doma…myslim ze sa boja slovanskych narodov ako cert svatenej vody
    To zahravanie sa USA a Izraela s vlatnou karmou len pre fetis Knihy knih a kamaratov anjelov, totalita penazi, totalita dolara a zamerny zmatok a medzery v medzinarodnych financnych a menovych pravidlach, totalita ropy, vyvoleny narod, zidovski carodejnici, bushovci a ich demagogia, totalita proizraelskych medii…by mala byt cim skor rozpoznana pomalicky zrejucou Europou, schopnou pochopit minulost, rozpoznat pravdu, efektivne komunikovat a hladat vyhodne riesenia, kontemplovat velke nabozenstva ako rozne aspekty zivota kazdeho cloveka, napriklad co sa tyka rodiny, mame sa od moslimov co ucit
    A Iran…prilezitost pre svetove struktury, nadviazat kvalitnejsiu efektivnu komunikaciu spolupracu
    hawk

  6. Redakce : 14.7.2006 v 11.00

    Omlouváme se našim čtenářům za dočasný výpadek našeho serveru v minulém týdnu. Z žádného počítače nebylo možné se připojit na adresu http://www.obcinst.cz. Nyní je server i webová stránka opět v provozu.
    Vaše redakce http://www.obcinst.cz

  7. Pavel : 14.7.2006 v 10.53

    Občas mám problémy s připojením na stránku Obč. institutu. Píše mi to, že je moje IP adresa blokována a opravdu nechápu proč. Do diskuzního fóra téměř nepřispívám a rozhodně neposílám spamy nebo urážlivé příspěvky. Nevíte čím to může být?

  8. Jiri : 5.7.2006 v 1.48

    Uz dlouho jsem tu nebyl a tohle vsechno me docista porazilo. Obcansky institute, zavrete tuhle diskusni stranku. At si laskave delaji pohrobci bolseviku tu svou propagandu treba v Halo novinach. Panejo, jestli tohle je vzorek nazoru naroda, pak je nejvyssi cas emigrovat. A neskodilo by take vystehovat tyto lidi do Iranu, nebo jeste lepe do KLDR. To bychom si pak radi pockali, jak se jejich nazory vyvinou… jenze uz by nam to nemohli sdelit, ha ha.

  9. racio : 30.6.2006 v 16.11

    8. moznost : prelozit vsechny komentare o Blizkem vychodu vsech nezavislych analytiku ze vsech institutu a think tanku do blizkovychodnich jazyku a nepratele se uchechtaji k smrti.

  10. Daniel Poisel : 30.6.2006 v 10.13

    Američané nejsou pro mě, jak píšeš, ti nejhorší (tak expresivní bych ve vztahu k jinému národu nikdy nebyl), ale nemohu nevidět jejich světový lobing. To není názor, ale fakt. Mluvím o US firmách (vesměs ropné, těžařské a zbrojařské koncerny), v jejichž dozorčích radách sedí rodiní příslušníci členů kongresu, vlády i samotného prezidenta a snačící se protlačit do regionu ME (viz Unical, Essex house,Halliburton). Nic proti, každý sleduje své vlastní zájmy, ale nelíbí se mi, že se to děje pod pláštíkem šíření demokracie a všichni tomu věří.
    Píšeš o “horkých kaštanech” – bezesporu se USA významně podílely na defašizaci Evropy, nicméně z lidumilství k Evropanům to taky nedělali. A americké “nevládní a neziskové” organizace typu Freedom House či Open Society stály nejen ve světě, ale i v Evropě za všemi možnými “reformami” , revolucemi a převraty (viz většina zemí východného bloku-Ukrajina a její oranžová “revoluce”, ty byla spontánní asi jako naše “sametová revoluce”,Bělorusko,republiky bývalého SSR, Jugoslávie…) a mecenáši těchto dvou organizací jsou jinak ctihodní majitelé firem, kteří v daných zemích jakoby náhodou vždy stály za privatizací státního sektoru (energetika, průmysl, infrastruktura…), takže role USA v demokratizaci světa se taky nekoná.
    A co se Iránu týče-psal jsem už, že není dobré, aby se seznam zemí vlastnící jadernou hlavici rozrůstal,ale naopak. Jenže budováním základen, raketových deštníků a přezbrojováním v Evropě či jinde moc nepřesvědčíme režimi na BV, že nedopadnou stejně jako Irák. A navíc Irán není Irák. Iránci jsou mnohem větší patrioti a vlastnit další jadernou technologii v regionu je pro ně prestižní záležitost a nemá podle mě nic společného s nějakými dobyvačnými nebo “mazacími” plány. A proč si to myslím? Protože znám znám celý region ME velmi dobře. A rozhodně ne z výletu do Dubaje nebo z turecké pláže.
    Proč se taky nemluví o tom, že před měsícem poslal Ahmadinedžád Bushovi vstřícný dopis. Poprvé za 30 let byly na této úrovni v kontaktu tyto dvě země! A reakce: 0

Napsat komentář k Marketa Zrušit odpověď na komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?