Diskuse

Příspěvků : 1 237 - Diskuse

  1. Ondřej Slačálek : 20.4.2005 v 17.41

    To Jana D. Pláteníková: Pláču, že jsem Vás tak naštval… čím já to jen napravím. Až jednou nebudu psát dějiny anarchismu a budu mít víc času, strašně rád bych si s vámi podiskutoval osobně. Opravdu. A Jochův bičík prosím neee :-) ))

    Ale to prohlášení mi přišlo zajímavé. A myslím, že bylo, když vyvolalo tolik reakcí. Mimochodem, nejsem k němu nekritický – například si myslím, že měl být zmíněn ten Castro… a dost jsem se divil, že ho soudruzi nezmínili, navíc mi přišlo málo věcné, proto jsem sem taky dal odkaz na ten nekrolog na fsa.anarchismus.org… na druhou stranu podle mě obsahovaly oba texty řadu témat k zamyšlení.

    Uvádění e-mailů – no, nevím, komu z vás se chce vystavit své stránky hackerům a spamům, ale když jinak nedáte, tak to třeba nějak zvládnu ošéfovat.

    K tomu, že Ratzinger “musel” být v Hitlerjugend, protože to bylo povinné – a cožpak obětovat pohanským bohům nebylo ve starověku povinné?

  2. Jana Pláteníková : 20.4.2005 v 15.17

    Milí přátelé i nepřátelé, zvěstuji Vám radost převelikou a sice že již vbrzku budeme mít SNAD, dá -li Bůh, webové stránky v novém hávu a tím pádem také diskuzi v nové podobě.Nebojte se nic, obsah zůstane zachován a bude dohledatelný. Přispěvatelé ovšem budeou muset uvést platný email.Ne jako dosud – například doteď netuším, kdo zde diskutuje pod jménem pana Slačálka.Email důsledně neuvádí…

    A´t je to však kdo chce, po té, co nám sem “vlepil” tiskovou zprávu anarchistů o smrti papeže /rozmýšlela jsem se, zda to vymazat, ale pak jsem si rekla, jen ať každý vidí, co jsou to zač/ má u mně utrum.

    Že já bláhová mu nabízela osobní disputaci v čítárně OI..Myslím, že nakonec přece jen neujde Jochovu bičíku!

  3. jarda; : 20.4.2005 v 14.14

    na jednokto:

    Pokud někomu přestanu dávat jíst, tak zemře hlady (platí na lidi i zvířata, nemocné, těžce zraněné atd.). Nedošlo k ukončení léčby, ale k přerušení podávání jídla a pití. (Jistě víte, jak by toto zapůsobilo i na Vás.)

    Pokud byl tedy mozek tak absolutně mrtvý jakto, že mohl něco řídit. Pokud byl živý ale jen těžce poškozený, tak zcela zřetelně jednalo o živou bytost – člověka. Terri byla také zabita při jejím plném vědomí, nebyla v nějakém spánku nebo co si asi myslíte.

    Nikdy nepochopím, proč manžel nesouhlasil s rozvodem nebo převezením do hospice.

    Právo hodnotit zda je ten či onen člověk dle svých schopností – mluvit, jednat, krásy, původu – oprávněn žít nebo nežít určitě není právo člověka.

    Přestat

  4. jednokto : 20.4.2005 v 13.01

    som tu prvýkrát a neviem či to je to správne miesto, ale mám tu poznámku k článku p. Jocha ohľadom “umučení” Terri.

    Som šokovaný, ako môže novinár napísať do článku také nechutné LŽI, aké si dovolil napísať p. Joch.

    Nemám záujme začať diskusiu o tomm, či to bolo správne alebo nie, chcem otvoriť diskusiu o faktoch,lebo tie su dané, objektívne a nepoznajú ideológiu.

    Ako si môže dovoliť p. Joch napísať LOŽ, že Terii zomrela ukrutnou a bolestivou smrťou? Ako si môže dovoliť napísať takú LOŽ, že bola na úrovni malého dieťaťa? Lekárske vyšetrenia a monitorovanie mozgu a jeho funkcií, ktoré Terri robili permanentne, ukazovali jedny nekonečne dlhé čiary, žiadnu aktivitu. Terri už dlhý čas nebola, len jej značne poškodený mozog podporoval základné vitálne funkcie, ktoré aj mozog p. Jocha robí bez toho, aby k tomu potreboval p. Jocha – tlkot srdca, dýchanie, vylučovanie. Terri už dávno nebola, Terri neexistovala, bola to len jej telesná schránka, ona nebola na úrovni malého dieťaťa, ale na úrovni mrkvy. Tá prežíva bolesť, keď ju p. Joch nakrája na tanier?

  5. sy22 : 20.4.2005 v 11.36

    Slačálek: v tom případě se hlásím do diskuse :-) . Kdysi jsem měl podobné názory jako Vy, ale dnes bych nálepku “konzervativec” určitě snesl, otázkou je, zda-li jsem postupem času zmoudřel nebo zblbnul :-)

  6. Pavel Kugler : 20.4.2005 v 11.32

    Dobrý den,

    Již delší dobu sleduji diskuse probíhající na stránkách Občanského institutu. V převážné většině jsou podnětné a mohou přispět k hlubšímu poznání čtenářů. Výjimkou jsou však slátaniny anarchisty Slačálka. Marně jsem pátral v seriozních historických studiích po faktech, která nám předkládá tento ?osvícenec”. A hle, nakonec zdroj svých informací odkrývá on sám. Jsou jimi jeho italští anarchističtí ?spolubojovníci” (jak směšné to označení pro rozbíječe výloh, v populaci se běžně používá jiný název ? chátra), jejichž fantasmagorické vize přejímá bez jakékoliv kritiky. O šíření nemoci AIDS se nebudu zmiňovat, to již dostatečně vysvětlil Peter Frišo, u dopisu Italské anarchistické federace jsem pouze postrádal původce tohoto zla ? USA (vždyť to už věděla východoněmecká STASI pane Slačálek!). Ano, papež Jan Pavel II. navštívil Pinochetovo Chile, ale stejně tak navštívil Gierkovo komunistické Polsko a Castrovu Kubu, aby podpořil věřící v těchto zemích. Nikoliv režimy, ale věřící! Na jedné straně anarchistům vadí, že si podal ruce s člověkem, jenž odvrátil v Chile téměř jistě občanskou válku a dobrovolně předal moc po prohraných demokratických volbách, naopak o kubánském tyranovi, který má na svědomí desetitisíce mrtvých a z potencionálně bohaté země udělal chudobinec, se nedočteme ani slovo. Ze by Vatikán podporoval válku v Jugoslávii? Na to si nevzpomínám, naopak volal po co možná nejrychlejším ukončení krvavého konfliktu. Co se týče poznámky k Benediktu XVI a jeho členství v Hitlerjugend, bylo členství v této mládežnické organizaci povinné. A mohli bychom dále pokračovat.

    Roman Joch píše, že zohlední připomínky k úpravě stránek, aby se staly zajímavějšími. Já bych jeden návrh měl. Samozřejmě nejsem příznivcem cenzury, ale na druhou stranu si nepřeji, aby se ze stránek OI stala aréna Slačálkových nesmyslů. Pokud se nemýlím, tak jsou tyto stránky určeny k vyjasnění problémů týkajících se konservativního myšlení. Ať se pan Slačálek podělí o své názory se svými ?spolubojovníky” (nebo je jejich inteligenční deficit natolik nepřekonatelný?). Je totiž všeobecně známou věcí, že pokud se diskutující neshodnou na základních hodnotách, debata postrádá smysl. Hrozí totiž ten fakt, že po Slačálkovi se objeví někdo další (např. ze Společnosti přátel nacismu), jenž zahltí stránky OI informacemi podobné vypovídací hodnoty jako Slačálek.

    S pozdravem Pavel Kugler

  7. Ondřej Slačálek : 20.4.2005 v 11.06

    sy22: Proč sem vůbec chodím? Možná jsem se nevyléčitelně zamiloval do Jany D. Pláteníkové… :-) )

    Nebo to je proto, že i takový zloduch jako má maličkost se občas nudí. Římští císaři předhazovali ve chvílíchg své nudy křesťany lvům, já je trýzním a využívám ke své zábavě mnohem sofistikovaněji… :-)

    Ne, vážně – prostě mě názory odlišné od mého sice někdy iritují, ale hlavně zajímají a pokládám za přínosné nediskutovat jen s lidmi, s nimiž se shodnu…

  8. LIBERTARIAN : 20.4.2005 v 10.01

    ” …….. na idotské tvrdenia, že AIDS sa šíri vyzývaním k sexuálnej zdržanlivosti a dovolenému styku jedine v nerozlučiteľnom manželskom zväzku zrejme ani netreba reagovať príliš vecne, nie ste hodný toho, aby sa s vami človek slušne rozprával ”

    - pan Friso , vzhladom na vase silne katolicke vystupovanie , a to aj na slovenskom katolickom internetovom casopise, mate NIE PRILIS krestanske vystupovanie. Taketo vyjadrovanie patri skor na diskusnu stranku novin SME , ktoru uz hodlali aj zrusit.

    Nerobte hanbu slovakom na ceskej www.

  9. sy22 : 20.4.2005 v 9.40

    Slačálek: proč sem vlastně chodíte?

  10. Ondřej Slačálek : 19.4.2005 v 22.27

    Povolný: Ano, rád bych se připojil ke gratulaci katolické církvi. bývalý člen nacistické Hitlerjugend určitě přispěje k tomu, aby byl v křesťanské Evropě pořádek…

Napsat komentář k LIBERTARIAN Zrušit odpověď na komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?