Diskuse

Příspěvků : 1 237 - Diskuse

  1. nezname : 3.2.2010 v 11.14

    za

  2. jakubjuda : 2.2.2010 v 12.20

    Theodore Darlymple, Nepomíjivost Ideologie, to jsem si po dlouhé době početl, děkuji
    jakub juda

  3. markus : 24.1.2010 v 13.23

    Tragickým následkom zemetrasenia na Haiti sa mohlo predísť, keby ľudstvo poznalo skutočné, hlboké, vnútorné, duchovné príčiny katastrof podobného druhu. Tie príčiny sú dvojakého druhu.

    Viac sa dozviete na:
    http://smilan.bloger.cz/Odkryvanie-skutocnych-suvislosti/Pozname-priciny-tragedie-na-Haiti

  4. Karel : 9.1.2010 v 12.21

    Je to již víc než rok starý článek z časopisu týden podepsaný Romanem Jochem.Myšlenku použít atomového klacku k prosazení stáhnutí Ruska za své hranice jsem sám použil ve svém článku kdy jsem v roce 1977 se vyslovil pro podporu Charty 77.Ten článek mi vyšel v deníku Nová svoboda a komentoval jej tehdejší šéfredaktor Svoboda.Byl jsem v něm označen za antikomunistu.
    Ve svých úvahách nad dějinnými skutečnostmi chci zdůraznit myšlenku že sám Hitler se dostal k moci jen pro to že tehdejší německá komunistická strana vyvíjela tlak na získání moci.Skutečnost že ten či onen se zachoval jak historici zaznamenali , nebo že státy nezasáhly tou malou válkou neznamená že by byli málo rozhodní.O mnohém rozhoduje politický kalkul a dohody velmocí.Obecně by se mohly všechny státy které byly spojenci červenat nad skutečností že židům neposkytly pomoc ani informace o tom co je po přesídlení čeká.Dá se bádat nad nedávnou historií kdy Gorbačov bez nějakých záruk se stáhl na ony historické hranice a snad i za ně.Není možné že v konferencích spojenců během války nedošlo k dohodě že po 40 letech se karty rozdají znovu ?Vypadá to jako za vlasy přitažené ale spolupráce komunistů a všech jejich složek na sametovém převratu v r.1989 tomu napovídá.

  5. markus : 7.1.2010 v 18.58

    Prečítajme si krátku osobnú výpoveď človeka, v ktorej sa hovorí o tom, aké prežitie a aká skúsenosť mala pre neho, v jeho osobnom živote, ten najväčší význam. Možno tieto slová pomôžu aj nám ostatným:

    Viac sa dozviete na:
    http://smilan.bloger.cz/Odkryvanie-skutocnych-suvislosti/Veky-zlom-v-mojom-osobnom-zivote

  6. MgA.Květoslava Šamajová : 4.1.2010 v 21.59

    chlapec, jehož jsem se ujala jako prateta, po jeho šikaně v Čeladné, pastáku v Krči (K michalskému lesu 222,Praha Krč) z let 1998-2001 nebyl uznán MS,NSS,US,ani Štrasburkem plně invalidní v roce 2009. Přes práci operatéra, chiruga bylo doporučeno, změnit profesi kuchaře, vyučen, nenastoupil začal studovat dál, tak nebyl uznán invalidním, že mu nechybí noha, ani není na invalidním vozíku. Já sice chápu, že si z nás dělají srandu soudci, kteří mají platy 80.000 Kč měsíčně a my máme stěží 10 Kč na den na jídlo, ale když mě kluk napíše, že 3 dny nejedl a má do konce života dietu, a nemá na jídlo, rozstěhovali nás, já jsem v plísni v IV.kategorii , on v magistrátní garsonce a nemá na nájmy. Ukradli nám byt ,3+KK, kde 4 člená rodina žila 27 let do doby privatizace. I oškubaný panel a jejich byt byl dobrý k okradení .Utajená nájemní smlouva na jejich byt byla sepsaná Praha 11 a byli převezni do Praha 2, kde se zjistilo, že plísňový byt byl neobývaný 14 let a sloužil jako dílna. Nikdo nechce opravit tento zdevastovaný byt, dluhy má platit ta pěstounská rodina, a příkoří se děje na nich stále. PROČ:je dcera 50.let, § 231/48 Sb, na tento paragraf byla popravna MILADA HORAKOVA. Nic nedostali za odškodnění,za chlapce neměla pěstounské dávky 4 roky, a živila ho z platu učitelky 8500.-Kč.Lituje, že místo FAMU v roce 1968, kdy se šlo dostat na vysokou neemgrovala do USA jako Jana Kánská, dcera MILADY HORAKOVE. Má děti, vnoučata a USA ji dala víru a naději v lepší život. My jsme stíhaní, hladoví, bez bytu,a pokud byl kofiskát majetku od St B v roce 1952, tak ted jsme v moci již konfidentů StB, kteří nám uradli byt na Praha 4 (ODS) a Praha 11(ODS). LICHTIG-LIPTAK, 82 let, byl vhodnám typem pokořit Šamajovou,aby nesoudila Judr.Kiku a Dr.Gottwalda,co odsoudil jejího otce do III,nápravní skupiny, na uran a otec na to zemřel. Odškodnění se nevztahuje na DCERY 50.let. samajova@volny.cz To máte do ORAL HISTORY pro dějepisářky, a děti ze ZŠ+ SŠ. Myslím, že se to musí stále vyprávět ,aby se nezapomínalo, že ještě žijeme, a že novodobá garnitura chce,abychom vyhnili, všichni ti, co nepodepsali spolupráci s S t B ! samajova@volny.cz

  7. Karel S : 24.12.2009 v 17.00

    Chyby uznávám (pravopisné), škoda, že nelze opravovat na těchto stránkách to, co už bylo napsáno. Rád bych to dal dopořádku.
    A k té aroganci. Polemiku se snažím vést tak, abych se vyhnul dogmatičnosti, tedy kriticky, také se snažím klást důkazy či ukazovat nemožnost pravdivosti oponentových tezí v důsledku vlastního sebevyvracení. Je to naprosto osvědčený způsob vedení polemiky, kdy beru vážně oponentovi pozice, na ně reaguji a s nimi se vyrovnávám. Svých oponentů si vážím a neurážím je, ačkoliv na ně vyvíjím tlak
    , ale to je v pořádku, to patří ke kvalitní diskusi…nebo ne?
    Chápu, že dnes se moc nenosí kvalitní diskuse a může to na Vás působit jako arogance. Jestli si stále myslíte, že jsem arogantní, tak se pokuste klást důkazy ve prospěch Vaší pozice, jinak si mohu myslet, že jste třeba předpojatá…

  8. matka 2 dětí : 19.12.2009 v 22.56

    Milý pane, předem se přiznám, že se mi váš způsob vedení polemiky nelíbí a na těchto stránkách mi připadá jako poučování v důsledku vlastní arogance. Nic proti Vám, ale Vážený pane, když už tolik ovládáte používání cizích výrazů, dávejte přitom pozor na vyjmenovaná slova. Měl byste je znát také. A lépe než ta cizí.

  9. markus : 17.12.2009 v 10.10

    Súčasná spoločnosť sa nachádza v nesmiernom úpadku. Môžeme si ho ilustrovať jedným, možno banálnym, ale výstižným príkladom, poukazujúcim na hlboký hodnotový prepad, ku ktorému došlo v pomerne krátkom časovom horizonte 10 ?15 rokov.

    Viac sa dozviete na:

    http://www.milans.blog.pravda.sk/detail-katastrofalny-stav-spolocnosti-a-hladanie-vychodisk-z-neho.html?a=08115f2016f103b4e4dd591c5b8ddd5d

  10. Rebecca : 7.12.2009 v 17.18

    moc zle, když si její záchranu slibujete od tak ubohých existencí jako Fortuin, Wilders či Van Gogh. Homosexuálové, feťáci, ateisté – co to má společného s křesťanskou civilizací?

Napsat komentář k Karel S Zrušit odpověď na komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?