Komentáře k příspěvku: Anthony Brown: Úprk rozumu http://www.obcinst.cz/anthony-brown-uprk-rozumu/ Svoboda povznáší ducha Wed, 30 Aug 2023 18:13:28 +0000 hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.5.1 Od: Michal http://www.obcinst.cz/anthony-brown-uprk-rozumu/comment-page-1/#comment-12096 Michal Fri, 18 Dec 2009 19:08:55 +0000 http://www.obcinst.cz/?p=6841#comment-12096 jistě nepublikuji.Bylo by to neetické. Člověk v tísni ale to dost dělá za mne. Hra slov, již antika cenila více dobrou otázku, než sebelepší odpověď. Tázat se je tedy dřina, neziskovce ji nezávidím. Kultura = asi 300 základních významů, některých= 3-99% národnostních = každý národ si definuje národnost po svém, většinou kopírují biblické povrchní čtení skupin=skupina je propojená, míra propojení resp. skupinového procesu kolísá pro každou skupinu dost odlišně je na vyšším = z které strany a roviny měřeno stupni= i telota je jiné číslo v Evropě či USA vývoje= opět k němu patří i regrese atd. než kultura jiných skupin……..diletanty vyučovat nehodlám, i pan papež podobným odpovídá “hledejte v knihách”
K6. Děti ze sociálně a kulturně odlišných rodin by se měly přizpůsobit prostředí českých škol…klutura je v jádru jen interkulturní kompetence a komunikace, jen mezi rodinami jsou nebetyčné rozdíly, pruský projekt školy JCKV M.Terezie je milou historií a nefungoval moc ani ve výuce trivia.naštěstí už dva roky zrušení jedna typicky česká škola vyučovala zpěv pouštěním písniček z magnetofonu, na rozdíl od primitiva pedagožka nedokázala ani k tomu ani dupat do rytmu, byl jsem na veřejné prezentaci téhož, dítka k magiči kňučela zoufale, naštěstí postrádám hudební sluch

Je rozdíl mezi intervencí do katastrofy, i když tam je užitečný přehled, např. indičtí muslimové nejedí ani velbloudí maso, a nekatastrofickým studiem reality. Jinak se opakuje situace typu mé intelektuální návštěvy, která rozdělala oheň v kamnech ne v topeništi, ale v troubě na pečení. V mracích dýmu kamna zavrhli, jiný dal do trouby kuře, zatopil a odešel. Kremační schopnost trouby odor interieru zachoval ještě dlouho.

Tak i socialism příspěvku níže není prostý. Lze si užít na vlastní tělo v Sev.Koreji i v Číně, osobně.Hácha Miladu nesoudil, a pokud, nesl odpovědnost.Kněžstvo vyhodnotilo potřebu své služby nejslabším i za cenu kompromisů, pokračovala tak jen praxe koncentráků, kde kněží, považte guvernantky!, i lhali, pokud tazatel neměl právo na pravdu.Znali mechanismy přežití dětí v koncentráku, nebyla to výhoda lampiček na nočních stolcích.Letecký průkaz na Airbus je u nás asi 5 let práce, pokud se příbuzní složí, nic nestojí v cestě.Stejně kontrakt v armádě pro méně spořivé.Tak si to v té severní Koreji užijte, co se do vás vejde.

]]>
Od: BERAN http://www.obcinst.cz/anthony-brown-uprk-rozumu/comment-page-1/#comment-12093 BERAN Fri, 18 Dec 2009 06:11:30 +0000 http://www.obcinst.cz/?p=6841#comment-12093 Jako například, když ACLU charakterizuje jako liberální inštanci. Aby mu ten liberální semtex nebuchl pod nohama. ;-)

http://www.stoptheaclu.com/2005/07/12/american-communist-lawyers-union/

BERAN (http://vpravo.blog.cz)

]]>
Od: Jarda http://www.obcinst.cz/anthony-brown-uprk-rozumu/comment-page-1/#comment-12092 Jarda Thu, 17 Dec 2009 17:54:18 +0000 http://www.obcinst.cz/?p=6841#comment-12092 Takže nakonec lze i socialismus, pardon, “komunismus”, posuzovat docela příznivě. Komunistická ideologie je ideologií chudých lidí, komnistická strana stranou vykořisťovaných. Proto zcela přirozeně preferuje svoji členskou základnu. Ale velice brzy umožnila i příslušníkům “vykořisťovatelských tříd” či jejich dětem zaujmout ve společnosti postavení dle svých schopností – samozřejmě pokud se neangažovali proti nastolenému politicko-společenskému řádu.
Pokud příslušníci staré společnosti přijali novou ideologii, byli do vedoucích společenských struktur zařazeni ihned: A tak Miladu Horákovou a další nesoudily nějaké komunistické “rychlokvašky”, ale staří osvědčení soudci z I. republiky (jejchž jména nyní nesmíme znát), steně tak v procesech fungující prokurátoři – s výjimkou Urválka a Brožové – “míroví” kněží dál působili ve farnostech a s podporou státu mohli šířit “nepřátelskou” ideologii.
Komunisté ovšem pracovali na tom, aby příslušníci opovrhovaných vrstev se mohli zařadit mezi společenskou elitu. Na přelomu let 60. a 70. jsem na VŠ studoval – na jedné straně se synem chudé vdovy-samoživitelky, na druhé straně se synem “venkovského boháče-kulaka” z Hané. Já a všichni moji bratranci a sestřenice se strýcem knězem a dvěma tetami jeptiškami jsme vystudovali střední školy a kdo měl nadání a chuť, i školy vysoké. Ve společenských organizacích, a to i luxusních, jako např. myslivost, se scházeli jak dělnící, tak i vedoucí pracovníci včetně lékařů a ředitelů podniků. Můj spolužák ze ŽŠ, syn chudých domkařů, měl možnost se ve Svazarmu naučit létat s motorovým letadlem.

Jak ale pamatujeme, navzdory veškerému komunistickému “útisku” jeví se doba socialismu nakonec svobodnější než doba současní pod “vedením” EU a různých Afirmativních kanceláří. Pravda, nesmělo se veřejně mluvit o Škvoreckém a Vaculíkovi, ale jak známo, “v Čechách se stejně všechno rozkecá” (Adéla ještě nevečeřela) , takže jsme stejně byli docela solidně informováni. Možná více, než současní vysokoškoláci žijící ve svobodě a demokracii.

]]>